O wydarzeniu

Kościół Katolicki w 2017 r. świętuje 50 lecie Odnowy Charyzmatycznej. Głównym miejscem i czasem tego świętowania będą obchody Jubileuszowe w Rzymie w dniach 30 maja – 4 czerwca 2017 r. z udziałem Papieża Franciszka.

Zobacz Czym jest Odnowa Charyzmatyczna?

W Archidiecezji Krakowskiej, duchową kontynuacją obchodów jubileuszowych w Rzymie, będzie świętowanie Jubileuszu w dniu 17 czerwca 2017 r. w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej na Os. Szklane Domy w Krakowie.

Zobacz: Dlaczego świętujemy Jubileusz?

Program spotkania
Najważniejszym wymiarem tego świętowania jest modlitwa o Nową Pięćdziesiątnicę dla Kościoła Krakowskiego. Szczególnym darem tego świętowania dla konkretnych osób, które zechcą, będzie modlitwa o chrzest w Duchu Świętym.

Zobacz  Nowa Pięćdziesiątnica dla Kościoła Krakowskiego

Jednym z dzieł Jubileuszowych będzie czas modlitwy za rodziny, a zwłaszcza za małżeństwa, w tym o nowe wylanie Ducha Świętego na rodziny i małżonków,  podczas dorocznego spotkania ewangelizacyjnego „Jezus na lodowisku” w Nowym Targu.

Zobacz Jezus na lodowisku

Wydarzenie współtworzy ponad 50 środowisk powstałych z poruszenia Ducha Świętego w Archidiecezji Krakowskiej w ciągu ostatnich 50 lat.

Zobacz Wydarzenie współorganizują

Naszą odpowiedzią na dar Jubileuszu – przyjęcie na nowo Ducha Świętego przez nas osobiście, nasze rodziny i Wspólnoty – będą dzieła ewangelizacyjne i miłosierdzia, które pragniemy podjąć.

Zobacz Dzieła ewangelizacyjne i miłosierdzia

Jubileusz to także, jak wierzymy, czas odnowienia charyzmatów naszych środowisk. Dlatego pragniemy z tymi, którzy zechcą, podzielić się darem, który otrzymaliśmy.

Zobacz: Służcie sobie …

Zapraszamy Cię do przyjęcia Daru wraz z nami oraz dzielenia się z innymi tym, co otrzymałeś np. poprzez napisanie Twojego świadectwa o tym, co dla Ciebie  uczynił Duch Święty.

Jeśli chcesz pomóc w organizowaniu świętowania – napisz do nas

webmaster@jubileuszodnowy.pl

Czekamy na Ciebie 17 czerwca. Do zobaczenia